تقویت حافظه با فعالیت فیزیکی

به گزارش خبرنگاران، غالبا در افراد با افزایش سن، مهارت های فکری و حافظه هم کاهش می یابد. اختلال شناختی خفیف شدت کمتری نسبت به دمانس (زوال عقل) دارد. اما محققان معتقدند اختلال شناختی خفیف ممکن است منجر به زوال عقل گردد.

تقویت حافظه با فعالیت فیزیکی

دکتر رونالد پترسون، سرپرست تیم تحقیق از کلینیک مایو در ایالت مینه سوتا آمریکا، در این باره می گوید: جالب است که ورزش می تواند به بهبود حافظه در این مرحله یاری کند، چراکه هرکسی در هر شرایطی می تواند ورزش کند و ورزش کردن برای سلامت عمومی هم فایده دارد.

وی در ادامه می افزاید: از آنجائیکه اختلال شناختی خفیف به مرور تبدیل به زوال عقل می گردد، مهم است که این اختلال زودتر از موعد تشخیص داده گردد.

محققان دریافته اند بیش از 6 درصد افراد دهه 60 سال و بیش از 37 درصد افراد 85 سال به بالا مبتلا به اختلال شناختی خفیف هستند.

پترسون می گوید: توجه کنید که اگر دچار فراموشی می شوید و در انجام برخی وظایف دچار مشکل هستید، حتما به پزشک مراجعه نمایید و آن را بخشی از روند عادی افزایش سن تلقی نکنید.

در دستورالعمل جدید که از سوی انجمن آلزایمر آمریکا تایید شده است، عنوان می گردد که پزشکان باید به افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف ورزش منظم را تجویز نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تقویت حافظه با فعالیت فیزیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت حافظه با فعالیت فیزیکی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید