دردسرهای شیرین چهارقلوها

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 100 میلیون تومان به خانواده های دارای فرزند چند قلو اختصاص داده شده است.

دردسرهای شیرین چهارقلوها

اسدالله حیدری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر 1359 کودک چندقلو در استان زندگی می نمایند که 1014 نفر از آنها دوقلو، 333 نفر سه قلو و 12 کودک نیز چهار قلو هستند.

وی ادامه داد: در مجموع 621 خانواده دارای چند قلو در استان از حمایت بهزیستی برخوردارند که و سهیه شیرخشک، پوشک و البسه بخشی از آنهاست. از ابتدای سال تاکنون 112 میلیون و 900 هزار تومان برای حمایت از خانواده های دارای فرزند چند قلو اختصاص داده شده است.

مدیر کل بهزیستی البرز با اشاره به حمایت خاص از نوزادان چهارقلوی استان مطرح نمود: چهارقلوها تا دو سالگی از شیرخوارگاه امام علی (ع) سمهیه رایگان پوشک و شیر خشک دارند.

حیدری گفت: در کنار این خدمات، یاری موردی و به صورت بلا عوض به خانواده های چند قلو ارائه می گردد ضمن اینکه ارائه این خدمات در حال حاضر تا سن دبستان ادامه دارد، اما در کوشش هستیم تا پس از سن دبستان نیز ادامه دار باشد.

وی در پاسخ به اینکه در البرز خانواده دارای چندقلوی در نوبت حمایت وجود دارد یا نه، اضافه نمود: در بعضی از استان ها، خانواده های چندقلوی پشت نوبتی وجود دارد اما در استان این مساله وجود ندارد و تمام خانواده ها از خدمات مناسب برخوردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دردسرهای شیرین چهارقلوها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسرهای شیرین چهارقلوها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید