عوامل تشدیدکننده اضطراب را بشناسید

از جمله عواملی که در تشدید علائم اضطراب مؤثر هستند، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

عوامل تشدیدکننده اضطراب را بشناسید

به گزارش، در دنیای امروز اغلب افراد از صبح تا شب بر سر مسائل مختلف دچار اضطراب و استرس می شوند. در حالی که بر اساس تاکیدات پزشکان و روانپزشکان منشاء بروز بسیاری از بیماری های جسمانی و روانی اضطراب، استرس و فشار های روزانه است. از جمله عواملی که در تشدید علائم اضطراب مؤثر هستند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مصرف مواد الکلی خاصیت آرام بخشی موقت دارد، می تواند فرد را به مصرف آن معتاد کند. علاوه بر این، آنالیز ها نشان می دهد، در افرادی که دچار اضطراب اجتماعی هستند، مصرف این مواد موجب تشدید علائم آن می گردد.

همچنین در خصوص کافئین به افراد توصیه می گردد در صورتی که اضطراب شان با مصرف آن تشدید می گردد، از خوردن مواد حاوی کافئین خودداری نمایند. همچنین زیاده روی در مصرف این ماده محرک در بعضی افراد با عصبانیت و بی قراری همراه است.

خواب ناکافی نیز می تواند مکانیزمی از مغز و بخش هایی از آن را فعال کند که باعث می گردد، فرد نسبت به اضطراب حساس گردد. این بخش های مغز از فرآیند های احساسی و کنترل آن حمایت می نماید. بزرگسالان به حداقل هفت تا هشت ساعت خواب در شبانه روز احتیاج دارند. آنالیز ها نشان می دهد، افرادی که ذاتا نگران و مضطرب هستند، بیشترین آسیب را از کمبود خواب متحمل می شوند.

رفتار هایی همچون کناره گیری و دوری از موقعیت های اجتماعی می تواند تا به طور موقت فرد را آرام سازد، اما در طولانی مدت احساس اضطراب را در فرد افزایش داده و مانع از آن می گردد تا فرد با ترس های خود روبرو گردد.

آنالیز ها نشان می دهد چک کردن ایمیل های کاری یا انجام هرگونه فعالیت مربوط به وظایف کاری با افزایش سطح استرس مرتبط است. همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی و پیگیری اخبار می تواند تاثیر مشابه را بر سلامت روان فرد داشته باشد.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عوامل تشدیدکننده اضطراب را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل تشدیدکننده اضطراب را بشناسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید