مردم گلستان در استقبال از ریاست جمهوری سنگ تمام بگذارند

به گزارش خبرنگاران، سیدابوالقاسم صفوی شامگاه آدینه در نشست با موضوع سفر ریاست جمهوری به گلستان که در فرمانداری گرگان تشکیل شد، اظهار کرد: استقبال از ریاست جمهوری و حضور در استادیوم گنبدکاووس که وی در آنجا حضور می یابد در جهان منعکس می گردد.

مردم گلستان در استقبال از ریاست جمهوری سنگ تمام بگذارند

وی اضافه نمود: تحریم های آمریکا شدت یافته و آن ها می خواهند ایران را در انزوا قرار دهند بنابراین حضور مردم در این برنامه نه تنها در داخل کشور بلکه در تصمیم گیری های آمریکا و دیگر کشورها تأثیر می گذارد.

صفوی ادامه داد: دشمن به این امید بوده که زمینه سقوط کشور فراهم است و همیشه خبرهای مبنی بر آشوب و شورش از ایران را بازتاب می دهد اما همگان می دانند چهار ستون بدن کشور روز به روز محکم تر می گردد و در استقلال کامل هستیم.

وی با بیان این که استقبال مردم از ریاست جمهوری امید دشمن را نقش بر آب خواهد نمود، اضافه نمود: آمریکا سعی دارد اروپا را فریب دهد که از ایران جدا گردد بنابراین از هر روشی برای این کار استفاده می نماید.

صفوی تأکید کرد: ریاست جمهوری در گرگان دیداری با نخبگان و نشستی با علما خواهد داشت و مرکز ترومای شهید نبوی پنج آذر گرگان را افتتاح می نماید علاوه بر آن چند ویدیو کنفرانس داشته و ملاقات عمومی ندارد.

انتقال آب از سد نرماب به گرگان

فرماندار گرگان اظهار کرد: از جمله مسائل گرگان کمبود آب است که ما در صدد چاره جویی آن هستیم و یکی از پیشنهاداتی که در این سفر از رئیس جمهور می خواهیم انتقال آب از سد نرماب به گرگان است که تنها سدی در استان بوده که 286 میلیون متر مکعب آب دارد.

صفوی با بیان این که این سد برای کشاورزی طراحی شده است، گفت: می توان با ایجاد تصفیه خانه، پایاب آن را تا گرگان لوله کشی کرد و اگر این اتفاق بیفتد تا 50 سال آینده شهرستان گرگان بیمه می گردد.

وی ادامه داد: 15 و 20 سال از عمر چاه های گرگان گذشته و اجرا طرح فاضلاب هم که در دست اقدام است، نزولات آسمانی هم کم شده و سطح آب چاه ها هم روز به روز پایین تر می رود و ظرفیت سد شصت کلاته هم که تنها دو میلیون متر مکعب است پاسخگو نخواهد بود.

صفوی گفت: قرار است روزی 9 هزار متر مکعب از دریا استحصال گردد و کوشش می کنیم که آب به سمت گرگان بیاید اما شهرهای بندرترکمن و گمیشان در اولویت هستند.

وی با بیان این که از علی آبادکتول هم نمی توان آب بیاوریم، ادامه داد: کم آبی بحران جدی برای گرگان است و می توان از رئیس جمهور خواست که آب از چهل چای با 90 کیلومتر لوله کشی به گرگان بیاید و مبلغ پروژه هم هزار میلیارد تومان است.

صفوی یادآور شد: می توان برنامه های ویژه ای برای استقبال از ریاست جمهوری در روستاهایی که در جهت فرودگاه قرار دارند در نظر گرفت و باید کوشش کنیم که حضور مردم پررنگ باشد.

وی با بیان این پروژه های سفر بسته شده و عددها هم تعیین است، بدون اشاره به رقم پروژه ها در استان تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که پنج برابر رقم سفر قبلی برای پروژه های گلستان اعتبار مصوب شده است.

صفوی گفت: اکنون پای مجد و عظمت ایران در میان است و باید مردم شهرستان گرگان و دیگر شهرستان ها هم در گنبدکاووس حضور یابند و اتحاد خود را نشان دهیم.

وی اعلام کرد: ممکن است نقص هایی در کشور وجود داشته باشد اما برای حفظ تمامیت ارضی کشور باید متحد بود و از صیانت کشور دفاع کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مردم گلستان در استقبال از ریاست جمهوری سنگ تمام بگذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم گلستان در استقبال از ریاست جمهوری سنگ تمام بگذارند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید