رضا لک: بهره ای از افتخارات مان نمی بریم و با سومی جهان هم اتفاقی برای فوتسال ایران رخ نمی دهد

رضا لک، سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان معتقد است تصمیمات غیرکارشناسی باعث شده که فوتسال ایران و نیز باشگاه های فعال در این رشته، شرایط مطلوبی نداشته باشند.

رضا لک: بهره ای از افتخارات مان نمی بریم و با سومی جهان هم اتفاقی برای فوتسال ایران رخ نمی دهد

رضا لک درباره پیروزی 2 بر یک تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان مقابل ارژن شیراز به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: بازی مقابل تیم هایی چون ارژن که برای حضور در پلی آف امید دارند، سخت است. پس از دیدار سنگین مقابل مس سونگون، ما مهدی جاوید را نداشتیم و مهران عالیقدر هم با ما تمرین نمی کرد. چند بازیکن دیگرمان نیز دچار مصدومیت جزئی بودند. کوشش کردیم نیمه اول حریف را کنترل کنیم و احساسی بازی نکنیم.

وی ادامه داد: در نیمه اول می خواستیم ریسک نکنیم و اجازه دهیم ارژن ابتدا اشتباه کند. به همین خاطر نیمه نخست با تساوی بدون گل به خاتمه رسید. انتظار داشتیم با توجه به حمایت طرفداران ارژن، این تیم در نیمه دوم دست به حمله بزند و جلو بیاید. همین مسئله باعث شد دو گل به ارژن بزنیم و سپس بازی را کنترل کردیم. اواخر مسابقه و روی عدم تمرکز بازیکنان، گل خوردیم و کارمان سخت شد. با توجه به شرایط نامطلوب تیم ما پس از بازی مقابل مس و اینکه ارژن در زمین خودش بازی می کرد، پیروزی مقابل این تیم نتیجه بسیار خوبی بود.

سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند درباره حاشیه های ایجاد شده پس از خاتمه مسابقه و درگیری اعضای دو تیم توضیح داد: بازی مسئله ای نداشت و در اواخر دیدار شلوغ بازی شد. سعید احمدعباسی توپ را دور کرد که توپ به سمت تماشاگران رفت. طرفداران ارژن هم این مسئله را به خودشان گرفتند. آنها از عدم حمایت مسئولان شهر خود از تیم شان ناراحت بودند و در طول بازی علیه این مسئولان شعار می دادند.

لک درباره ضرب و شتم بازیکنان گیتی پسند توسط اعضای تیم ارژن به خبرنگاران گفت: یکی از بازیکنان سکونشین ارژن به داخل سالن آمد و درگیری کوچکی را ایجاد کرد. او به بازیکن ما حمله کرد که جلوی او را گرفتیم. ما با اعضای تیم ارژن ارتباط خوبی داریم.

وی با گلایه از مشخص قهرمان مسابقات لیگ برتر در مرحله پلی آف توضیح داد: این کار باید مثمرثمر باشد. تیم هایی چون گیتی پسند و مس سونگون که بازیکنان ملی پوش زیادی دارند، کار خود را از یکی دو ماه پیش از آغاز فصل آغاز می نمایند، اما برخی تیم ها در فاصله یک هفته به لیگ برتر جمع می شوند و تا الان هم چیزی را از دست نداده اند. ما ملی پوشان زیادی داریم و آنها را در اختیار تیم ملی قرار می دهیم. اواسط پلی آف هم تیم ملی اردوی تدارکاتی دارد و این بازیکنان و تیم های آنها هستند که آسیب می بینند.

سرمربی گیتی پسند در ادامه اضافه کرد: همه می دانیم که فوتسال ما حرفه ای نیست. بسیاری از باشگاه ها مسائل مالی دارند و حتی شب بازی دور هم جمع می شوند. البته آنها شرایط بدی ندارند و لیگ برتر برای ما که کارمان را سه ماه زودتر آغاز کردیم، فرسایشی تر است. آسیب این لیگ به ما و بازیکنان ملی پوش می رسد.

در همه کشورهای جهان و نیز در رشته های مختلف ورزشی ایران، شرایط خاصی برای تیم های اول و دوم لیگ برتر در مرحله پلی آف در نظر می گیرند و لیگ را فدای پلی آف نمی نمایند.، لک در ادامه نقدها خود نسبت به برگزاری مرحله پلی آف، با بیان این جمله اظهار داشت: مگر می گردد تیمی را که 26 هفته صدرنشین لیگ برتر است، با تیم رده هشتم برابر در نظر بگیرند؟! این هم مانند سایر تصمیمات غیرکارشناسی است که فوتسال و باشگاه های ما را به چنین وضعیتی رسانده است.

وی با بیان اینکه امتیازی برای صدرنشین لیگ برتر در مرحله پلی آف در نظر گرفته نمی گردد، گفت: زمانی که قانونی را می گذارند، آنالیز نمی نمایند که در کشورهای دیگر، چه امتیازی برای صدرنشین در نظر می گیرند. به پلی آف والیبال و بسکتبال کشورمان هم نگاه نمی نمایند. مثلاً در بازی های سه از پنج که دو تیم 2 - 2 مساوی می شوند، تیم صدرنشین باید در بازی آخر میزبان باشد. وگرنه قهرمان لیگ برتر با تیم هشتم جدول چه فرقی می نماید؟ وقتی آقایان اطلاعی ندارند، چرا مشاوره نمی گیرند و ما هر چه می گوییم، کار خودشان را می نمایند؟ همین باعث شده که هیچ بهره ای از افتخارات مان نمی بریم و با سومی جهان هم اتفاقی برای فوتسال کشورمان رخ نمی دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رضا لک: بهره ای از افتخارات مان نمی بریم و با سومی جهان هم اتفاقی برای فوتسال ایران رخ نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا لک: بهره ای از افتخارات مان نمی بریم و با سومی جهان هم اتفاقی برای فوتسال ایران رخ نمی دهد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید